2017  |2016  |  2015  |  2014  |  2013  |  2012 |  2011  |  2010

__________________________________________________________________________

2017

WINNERS

Chad Homan- Humberstone, ON 6/25
Bryan Bernheisel- Hagerstown, MD 6/24
Doug Surra- Hummingbird, PA 6/17
Doug Surra- Hummingbird, PA 6/10
Doug Surra- Thunder Mountain, PA 6/9
Allen Brannon- Winchester, VA 6/3
BJ Pluta- Cumberland, MD 6/3
Mike Blose- Thunder Mountain, PA 6/2
Doug Surra- Thunder Mountain, PA 6/2
Doug Surra- Thunder Mountain, PA 6/2 (5/19)
Jared Hoerle- Wagner, SD 6/2
Tom Wilson- Dixieland, NC 6/2
Chad Homan- Humberstone, ON 5/28
Doug Surra- Hummingbird, PA 5/27
Chad Homan- Fulton, NY 5/27

Chris Barton- Silver Bullet, MI 5/27
Jared Hoerle- Wagner, SD 5/26
Logan Love- Mid-Michigan 5/26
Michael Ott- Roaring Knob, PA 5/20
Bryan Bernheisel- Selinsgrove, PA 5/20
Jake Bridge- I-80 Speedway, NE 5/12
Allen Brannon- Hagerstown Speedway, MD 5/6
Adam Turner- Brighton Speedway, ON 4/29
Chad Homan- Fulton Speedway, NY 4/29
Allen Brannon- Winchester, VA 4/29
Ricky Elliott- Delaware Intl. (BotB) 4/27
Jamie Wilson- Quincy Raceways, IL 4/23

Mike Blose- Dog Hollow, PA 4/21
Allen Brannon- Winchester, VA 4/15
Shaun Miller- Port Royal, PA 4/15
Allen Brannon- Winchester, VA 4/8

 

lazerwinner.jpg

CHAMPIONS

 

 

Back To Top

__________________________________________________________________________

2016

WINNERS

Dan Stone- Georgetown, DE 11/5
Chad Homan- Rolling Wheels, NY 10/15
Ricky Elliott- Georgetown, DE 10/14
Bryan Bernheisel- Williams Grove, PA 10/7
David Yandle- East Lincoln Speedway, NC 10/1
Allen Brannon- Winchester, VA 9/24
Davy Lee- Dog Hollow, PA 9/24
Ricky Elliott- Delaware Intl. 9/24
Tom Wilson- Dixie Land, NC 9/16
Allen Brannon- Hagerstown Speedway, MD 9/10
Davy Lee- Dog Hollow, PA 9/10
Mike Manes- Carolina Speedway, SC 9/10
John Imler- Potomac Speedway, MD 9/4
Nick Lofredo- Hummingbird, PA 9/3
Mike Blose- Marion Center, PA 9/3
Zac Weller- Delaware Intl. 8/27
Chad Homan- Canadaigua Motorsports Park, NY 8/27
Nick Lofredo- Hummingbird, PA 8/27
Michael Ott- Roaring Knob, PA 8/20
Jim Bernheisel- Path Valley, PA 8/19
Josh Cherry- Clayhill Speedway, TN 8/13

Chad Homan- Canadaigua Motorsports Park, NY 8/6
Nick Loffredo- Hummingbird, PA 8/6
Mark Lueken- Boone County, NE 8/5
Ricky Elliott- Delaware Intl. 7/30
Josh Cherry- Clayhill Speedway, TN 7/30
Mike Blose- Thunder Mountain, PA 7/29
John Imler- Winchester Speedway, VA 7/23
Chad Homan- Canadaigua Motorsports Park, NY 7/16
BJ Pluta- Bedford Speedway, PA 7/15
Chad Homan- Canadaigua Motorsports Park, NY 7/9
Mark Lueken- Boone County, NE 7/8
Jeremy Shaffer- Dog Hollow, PA 7/3
Chris Barton- Silver Bullet, MI 7/2
Sparky White- Delaware Intl. 7/2
Chad Homan- Canadaigua Motorsports Park, NY 7/2
Adam Nixon- Hummingbird, PA 7/2
Mark Lueken- Boone County, NE 7/1
Chad Homan- Humberstone, Canada 6/26
Adam Nixon- Hummingbird Speedway, PA 6/25
Travis Birkley- Off Road Speedway, NE 6/25
Chirs Buhler- Baton Rouge, LA 6/25
Ricky Elliott- Delaware Intl. 6/25
Mike Blose- Marion Center, PA 6/25
Don Murphy- Path Valley, PA 6/24
Justin Reed- Quincy Raceway, IL 6/19
Chad Homan- Canadaigua Motorsports Park, NY 6/18
Adam Nixon- Hummingbird Speedway, PA 6/18
Dean Huizenga- Cystal Motor Speedway, MI 6/18
Adam Turner- Brighton Speedway, ON 6/18
Dan Stone- AMS Hagerstown, MD 6/11
Travis Birkley- Boone County, IA 6/11
Ricky Elliott- Delaware Intl. 6/11
Mike Blose- Marion Center, PA 6/11
Drew Weisser- Grandview, PA 6/11
Jake Bridge- I80 Speedway, NE 6/11
Travis Birkley- Off Road Speedway, NE 6/10
Tom Dusen- Mid Michigan Raceway Park 6/10
Jeremy Shaffer- Dog Hollow, PA 6/10
John Imler- Potomac Speedway, MD 6/10
Adam Nixon- Thunder Mountain, PA 6/10
Justin Reed- Quincy Raceway, IL 6/5
Travis Birkley- Boone County, IA 6/3
Dean Huizenga- Mid Michigan Raceway Park 6/3
Logan Love- Mid Michigan Raceway Park 5/27
Beamer Guzzardi- Genessee Speedway, NY 5/21
Chad Homan- Canadaigua Motorsports Park, NY 5/21
Zac Weller- Delaware Intl. 5/20
Adam Turner- Brighton Speedway, ON 5/14
Paul Nagle- Hamilton County Speedway, IA 5/14
Chad Homan- Canadaigua Motorsports Park 5/7
Will McMillen- Placerville, CA 5/7
Mark Lueken- Boone County, IA 5/6
Chad Homan- Canadaigua Motorsports Park 4/23
Sparky White- Delaware Intl. 4/16
Will McMillen- Placerville, CA 4/16
John Imler- Potomac Speedway, MD 4/15
Sean Merkel- Grandview Speedway, PA 4/2
Riley Hickman- Cleveland Speedway, TN 3/26
Allen Brannon- Winchester Speedway, VA 3/26
Riley Hickman- Boyd's Speedway, GA 3/25
Riley Hickman- Duck River, TN 3/19
David Seibers- Duck River, TN 3/19

 

lazerwinner.jpg

CHAMPIONS

Adam Nixon- Hummingbird, PA
Adam Nixon- Thunder Mountain, PA
Chad Homan- Canadaigua, NY

Beamer Guzzardi- Genesee, NY
Sparky White- Delaware Intl.

 

 

Back To Top

__________________________________________________________________________

2015

WINNERS

Jim Bernheisel- Dog Hollow Speedway, PA 10/10
Adam Turner- Go Nuclear Mohawk Raceway, NY 9/20
Furman Parton- Traveler's Rest, SC 9/19
Travis Birkley- US 30 Columbus, NE 9/18
Allen Brannon- MD/VA Chase Winchester, VA 9/5
Corey Merkle- Grandview Speedway, PA 9/5
Adam Turner- Brighton Speedway, ON 9/5
Grant Adams- Susquehanna, PA 8/29
Jim Johnson- Freedom, NY 8/29
Tyler Emory- Potomac, MD 8/28
Banjo Duke- Sumter, SC 8/23
Travis Birkley- Off Road Speedway, NE 8/22
Eric Moore- Hummingbird, PA 8/22
Lou Egrie Jr- Grandview Speedway, PA 8/22
Transtan Stoner- Winchester Speedway, VA 8/22
Justin Reed- Quincy Raceway, IL 8/16
Travis Birkley- Offroad Speedway, NE 8/15
Zac Weller- Delaware Intl. 8/15
Travis Birkley- Boone County, NE 8/7
Chuck Schutz- Grandview Speedway, PA 8/1
Al Zeitner- Shelby County, IA 8/1
Travis Birkley- Offroad Speedway, NE 8/1
Clinton Hersh- Roaring Knob, PA 8/1
Allen Brannon- MD/VA Chase Winchester, VA 8/1
Chuck Schutz- Grandview Speedway, PA 7/25
Steve Hendren- Antioch, NC 7/25
Damian Patocka- Hutchnson, KS 7/25
Steve Fairbanks- Winston, MI 7/24
Troy Miller- Port Royal Speedway, PA 7/18
Cory Merkel- Grandview Speedway, PA 7/18
Paul Nagle- Iowa State Fair Speedway 7/17
Nick Lofredo- Racing for Heroes Raceway, PA 7/17
Chad McClellan- Dog Hollow Speedway, PA 7/17
Tom Wilson- Dixie Land Speedway, NC 7/17
Chad McClellan- Dog Hollow Speedway, PA 7/10
Sean Merkel- Grandview Speedway Firecracker 40, PA 7/4
Mark Lueken- Boone County, NE 7/3
Mark Lueken- Boone County, NE 6/27
Tom Dusen- Crystal Speedway, MI 6/20
Allen Brannon- Winchester Speedway, VA $6k RUSH 6/13
John Imler- Winchester Speedway, VA non-Q RUSH 6/13
Zac Weller- Delaware Int. 6/13
Adam Turner- Brighton Speedway, ON 6/13
Furman Parton- Harris Speedway, NC 6/12
Steve Hendren- Antioch Speedway, NC 6/5
Kory Fleming- Grandview Speedway, PA 5/30
Chris Pendleton- Laurens County, SC 5/30
Ricky Elliott- Delaware Intl. 5/30
Clinton Hersh- Roaring Knob Speedway, PA 5/16
Chris Pendleton- Laurens County, SC 5/16
Tom Wilson- Dixieland Speedway, NC 5/15
Damon Kotke- Clary's Speedway, NC 5/9
Chuck Schutz- Grandview Speedway, PA 5/2
Ricky Elliott- Delaware Intl 5/2
Steve Hendren- Antioch Speedway, NC 5/2
Chris Pendleton- Laurens County, SC 5/2
Kory Fleming- Grandview Speedway, PA 4/25
Ricky Elliott- Delaware Intl 4/18
Lou Egrie Sr.- Grandview Speedway, PA 4/18
Justin Reed- Quincy Raceway, IL 4/12
Chuck Schutz- Grandview Speedway, PA 4/11
Jake Jones- Lincoln Speedway, PA 4/11

Chris Jackson- Harris Speedway, NC 4/11
Jake Jones- Hagerstown Speedway, MD 3/21

 

lazerwinner.jpg

CHAMPIONS

Nick Loffredo- Racing for Hero's Raceway

Paul Nagle- IMCA Iowa State Champ,
IMCA ROY National Points

Chuch Schutz- Grandview Speedway

Clinton Hersh- RUSH Futures Cup

Justin Reed- UMP Western Region
 

Back To Top

__________________________________________________________________________


2014

WINNERS

Duane Cleveland- Marysville Raceway Part, CA 10/18
Duane Cleveland- Fernley 95A Speedway, NV 10/11
Grant Adams- Port Royal Speedway, PA 10/10
Sparky White- Delaware Intl. 10/4
Stephen Blanton- Lakeview Speedway, SC 10/4
Ricky Weeks- Harris Speedway, NC 9/27
Duane Cleveland- Placerville Speedway, CA 9/13
Stephen Blanton- Lakeview Speedway, SC 9/6
Tyler Emory- Potomac, MD 9/5
Banjo Duke- Sumter, SC 8/23
Duane Cleveland- Silver Dollar Speedway, CA 8/22
Jason Miller- Grandview Speedway, PA 8/16
Tim Wilber- Butler Motor Speedway, MI 8/16
Dustin Hollinger- Street Stock- Williams Grove 8/15
Duane Cleveland- Silver Dollar Speedway, CA 8/15
Brian Knowles- Woodhull, NY 8/9
Chad McClellan- Dog Hollow Speedway, PA 8/8
Kevin Juusola- Merritt Speedway, MI 8/2
Brian Knowles- Yates County, NY 8/1
Cory Merkel- Grandview, PA 7/26
Eric Moore- Humingbird, PA 7/26
Dustin Hollinger- Street Stock- Williams Grove, PA 7/26
Banjo Duke- Sumter, SC 7/19

Tim Wilber- Butler Motor Speedway, MI 7/19
Tyler Emory- Potomac, MD 7/18
Chuck Schutz- Grandview, PA 7/12
David Seibers- Duck River, TN 7/12
Jason Wilson- Talladega, AL 7/12
Banjo Duke- Lakeview, SC 7/12

Tim Wilber- Butler Motor Speedway, MI 7/12
Tom Wilson, Dixieland, NC 7/11
Eric Moore- Hummingbird Speedway, PA 7/5
Furman Parton- Harris, NC 7/5
Jim Bernheisel- Selinsgrove, PA 7/5
Banjo Duke- Lakeview, SC 7/5

Tim Wilber- Butler Motor Speedway, MI 7/5
Brian Knowles- Blackrock, NY 7/4
Chad McClellan- RUSH Lernerville, PA 7/4
Chad McClellan- Roaring Knob, PA 7/2
Jason Miller- Grandview Speedway, PA 6/28
Bob Robertson, Dublin, GA 6/28
Dan Gill- AMP, PA 6/28
Eric Groah- Natural Bridge, VA 6/28

Tim Wilber- Butler Motor Speedway, MI 6/21
Norm Mayhew- Kawarta Speedway, Canada 6/15
Eric Groah- Natural Bridge, VA 6/14

Tim Wilber- Butler Motor Speedway, MI 6/14
Banjo Duke- Lakeview, SC 6/14
Mark Lueken- Boone County, NE 6/13
Chris Pendleton- Laurena County, SC 6/7
Eric Vent- Delaware Intl. 6/7
Sean Merkel- Big Diamond, PA 6/6
Jake Jones- Port Royal, PA 6/2
Drew Shealy- Sumter, SC 5/31
Jake Jones- Williams Grove, PA 5/31
Shawn Merkel- Grandview, PA 5/31
Chris Pendleton, Laurens County, SC 5/31
Vic Lovejoy- Shelby County, IA 5/31
Danny Snyder- Big Diamond, PA 5/30
Chad McClellan- RUSH Freedom, NY 5/30

Eric Moore- Hummingbird Speedway, PA 5/24
Brian Knowles- Black Rock Speedway, NY 5/24
Chris Pendleton- Laurens County, SC 5/24
Tom Wilson- Dixie Land, NC 5/23
Chad Jenson- Riviera, NE 5/10
Gale Vogt- Wagner, SD 5/9
Jerry Cochran- Friendship Speedway, NC 4/26
Sean Merkel- Grandview, PA 4/26
Chad Jenson- Riviera, NE 4/26
Chad McClellan- Roaring Knob, PA 4/19
Chuck Schutz- Grandview, PA 4/19
Jake Bridge- I-80 Speedway, NE 4/12
Sean Merkel- Big Diamond, PA 4/6
David "Banjo" Duke- Carolina Speedway, SC 4/5
Sean Merkel- Grandview, PA 4/5
Furman Parton- Harris, NC 3/22
Chad McClellan- Winchester, VA 3/22

lazerwinner.jpg

CHAMPIONS

Tyler Emory- Potomac, MD
Bryan Casey- Elite 8

 

Back To Top

__________________________________________________________________________

2013

WINNERS

Chad McClellan- RUSH Roaring Knob, PA 9/28
Robbie Lewis- Portsmouth Raceway Park, OH 9/28
Reese Masiello- Georgetown, DE 9/21
Bill Leighton Jr.- SLMR I-80, NE 9/21
Chad McClellan- RUSH McKean County, PA 9/20
Furman Parton- Cleveland County, NC 9/20
Jake Bridge- Abe Lincoln Memorial US 30, NE 9/13
Rusty Schlenk- Kankakee, IL 9/13
Furman Parton- Cleveland County, NC 9/13
Furman Parton- Laurens, NC 9/7
Chad McClellan- Roaring Knob, PA 9/7
Furman Parton- Cleveland County, NC 9/6
Sean Merkel- Grandview, PA 8/31
Tom Wilson- Dixieland, NC 8/30
Bill Leighton- McCool Juntion, NE SLMR 8/24
Rusty Schlenk- Oakshade, OH 8/24
Reese Masiello- Delaware Intl. 8/24
Adam Turner- Brighton, ON 8/24
Aaron Morey- I-96, MI 8/24
DJ Macri- New Egypt, NJ 8/17
Robbie Lewis- Portsmouth, OH 8/17
Rusty Schlenk- Oakshade, OH 8/17
Sean Merkel- Grandview, PA 8/17
Al Zeitner- Shelby County, IA 8/17
Al Zeitner- Crawford County, IA 8/16
Furman Parton- Harris Speedway, NC 8/10
Bryan Bernheisel- Selinsgrove Speedway, PA 8/10
Sparky White- Delaware Intl. 8/3
Jake Jones- Williams Grove, PA 8/3
Sean Merkel- Grandview, PA 8/3
Eric Moore- Hummingbird, PA 8/3
Eric Vent- Georgetown, DE 8/2
Furman Parton- Cleveland County, NC 8/2
Mike Kellner- Grandview, PA 7/27
Robbie Lewis- Portsmouth, OH 7/27
Jase Kaser- Junction Motor Speedway, NE 7/27
Furman Parton- Cleveland County, NC 7/26
Rusty Schlenk- Attica, OH 7/26
Gale Vogt- Wagner, SD 7/26
DJ Macri- New Egypt Speedway, NJ 7/20
Bob McMillen- American Motorsports Park, PA 7/20
Danny Snyder- Grandview Speedway, PA 7/20
Furman Parton- Cleveland County, NC 7/19
Randy Nichols- Tri County, NC 7/19
Eric Moore- Hummingbird Speedway, PA 7/13
Rusty Schlenk- Attica, OH 7/12
Jake Bridge- I-80 Speeday, NE 7/12
Furman Parton- Cleveland County, NC 7/12
Aaron Morey- Auburn, MI 7/6
Danny Snyder- Grandview Speedway, PA 7/6
Jase Kaser- McCool Junction, NE 7/6
Chad McClellan- Roaring Knob, PA 7/6
Jim Bernheisel- Selinsgrove Speedway, PA 7/6
Damon Kotke- Clary's Speedway, NC 6/29
Sean Merkel- Grandview Speedway, PA 6/29
Furman Parton- Cleveland County, NC 6/28
Chuck Schutz- Grandview Speedway, PA 6/22
Jase Kaser- Junction Motor Speedway, NE 6/22
Rusty Schlenk- Attica, OH 6/21
Rusty Schlenk- Kankakee Speedway, IL 6/14
Danny Snyder- Grandview Speedway, PA 6/8
Rusty Schlenk- Oakshade Speedway, Oh 6/8
Eric Moore- Hummingbird Speedway, Pa 6/8
Rusty Schlenk- Winston, MI 6/7
Grant Adams- Port Royal Speedway, PA 6/4
Chad McClellan- Roaring Knob, PA 6/3
Damon Kotke- Clary's Speedway, NC 6/1
Robbie Lewis- Portsmouth, OH 6/1
Grant Adams- Williams Grove, PA 6/1
Dave Padula- Virginia Motor Speedway (2) 6/1
Furman Parton- Harris, NC 6/1
Furman Parton- Cleveland County, NC 5/31
Aaron Morey- Tri-City, MI 5/25
Chuck Schutz- Grandview, PA 5/25
Al Zeitner- Crawford County, IA 5/24
Furman Parton- Cleveland County, NC 5/24
Rusty Schlenk- Mount Pleasant, MI ALMS 5/24
Bill Leighton Jr.- I-80 Speedway, NE 5/23
Damon Kotke- Clary's, NC 5/17
Jim Bernheisel- Selinsgrove, PA 5/18
Furman Parton- Cleveland County, NC 5/17
Chad McClellan- Roaring Knob, PA 5/11
Robbie Lewis- Portsmouth, OH 5/11
Mike Kellner- Grandview Speedway, PA 5/4
Grant Adams- Williams Grove, PA 5/4
Dave Padula- Virginia Motor Speedway (2) 5/4
Rusty Schlenk- Attica, OH 5/3
Grant Adams- Trailways, PA 5/3
Chad McClellan- Dog Hollow, PA 5/3
Furman Parton- Cleveland County, NC 5/3
Damon Kotke- Clary's, NC 4/27
Jase Kaser- Junction Motor Speedway, NE 4/27
Sparky White- Georgetown, DE 4/26
Manuel Johnson- Carolina Speedway 4/26
Steve Hendren- Cleveland County, NC 4/26
John Imler- Winchester Speedway, VA 4/26
Kyle Merkel- Grandview Speedway, PA 4/20
Damon Kotke- Clary's, NC 4/20
Dave Padula- Virginia Motor Speedway 4/20
Banjo Duke- Sumter, SC 4/13
Grant Adams- Lincoln Speedway, PA 4/13
Austin Rettig- Clarksville, TN 4/13
Damon Kotke- Clary's, NC 4/13
Chuck Schutz- Grandview Speedway, PA 4/13
Chad McClellan- Roaring Knob Speedway, PA 4/13
Tyler Emory- Potomac Speedway, MD 4/12
Banjo Duke- Sumter, SC 4/6
Mike Kellner- Grandview Speedway, PA 4/6
Furman Parton- Harris, NC 4/5

lazerwinner.jpg
CHAMPIONS

Gale Vogt- Wagner, SD
Jase Kaser- Junction Motor Speedway, NE
John Imler- Potomac, MD
Jason Miller- Grandview Speedway, PA
Furman Parton- Cleveland County, NC
Furman Parton- Harris, NC
Dave Padula- Virignia Motor Speedway Fastrak
Furman Parton- SECA
Robbie Lewis- Portsmouth Raceway Park, OH
Bryan Casey- ADRA
Bryan Casey- ADRA Rookie of The Year
Dan Green- Grandview Rookie of The Year

Back To Top

__________________________________________________________________________

2012

WINNERS

David Siebers-Duck River, TN 11/3
Grant Adams-Williams Grove Speedway, PA 10/20
Grant Adams-Trailways Speedway, PA 10/5
Wes Hutchinson-Hilltop Speedway, OH 9/30
Furman Parton-Cleveland County Speedway, NC 9/28
Rusty Schlenk-Kankakee Speedway, IL 9/28
Rusty Schlenk-Kankakee Speedway, IL 9/22
Adam Turner-Brighton Speedway, ON 9/22
Tom Dusen-Crystal Motor Speedway, MI 9/2
Mike Kellner-Grandview Speedway, PA 9/1
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 9/1
Rusty Schlenk-Kankakee, IL 8/31
Brandon Kidd-Can-AM, NY 8/25
Bob Robertson-Sawinsboro, GA 8/25
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 8/24
Brad Shelton-Philips County, CO 8/24
Al Zeitner-Stuart Speedway, IA 8/19
Jim Bernheisel-Selinsgrove Speedway, PA 8/18
Mike Kellner-Grandview Speedway, PA 8/18
Furman Parton-Thunder Valley, NC 8/17
Tad Pospisil-Boone County, NE 8/17
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 8/11
Chris Rhodes-Thunder Valley Raceway 8/11
Rusty Schlenk-Kankakee, IL ALMS 8/10
Richard Jarvis-Delaware International 8/4
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 8/4
Chuck Schutz-Grandview Speedway, PA 8/4
Wes Hutchinson-Wayne County, OH 8/3
Tad Pospisil-Boone County, NE 8/3
Bill Leighton Jr.-I-80 Speedway, NE (KoH and A-main) 8/3
Billy Murphy-Junction Motor Speedway, NE 7/28
Grant Adams-Trail-ways Speedway, PA 7/27
Tad Pospisil-Boone County, NE 7/27
Danny Snyder-Pathvalley, PA 7/27
Bill Leighton Jr.-I-80 Speedway, NE 7/27
Robbie Lewis-Portsmouth, OH 7/27
Walker Arthur-Eastside Speedway, VA 7/21
Rusty Schlenk-Attica, OH 7/20
Danny Snyder-Grandview Speedway, PA 7/14
Tad Pospisil-Boone County, NE 7/13
Kevin Carlson-Amsoil Speedway, WI 7/13
Tad Pospisil-Boone County, NE 7/9
Jake Kaser-Junction Motor Speedway, NE 7/7
Chad McClellan-Roaring Knob, PA 7/7
David Yandle-Carolina Speedway 7/7
Vic Lovejoy-Crawford County Speedway, IA 7/6
Tad Pospisil-Boone County, NE 7/6
Dean Huizenga-Crystal Motor Speedway, MI 7/3
Tom Dusen-Crystal Motor Speedway, MI 6/30
Damon Kotke- Fayetteville, NC 6/30
Mike Kellner-Grandview, PA 6/30
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 6/30
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 6/30
Tad Pospisil-Boone County, NE 6/29
Furman Parton-Cleveland County, NC 6/29
Robbie Lewis-Portsmouth, OH 6/23
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 6/23
Allen Kelly-Sumter, SC 6/23
Bill Leighton Jr.-Junction Motor Speedway, NE 6/23
Jason Miller-Grandview Speedway, PA 6/23
Tad Pospisil-Boone County, NE 6/22
Mike Kellner-Grandview Speedway 6/16
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 6/16
Rusty Schlenk-Kankakee, IL 6/15
Tad Pospisil-US Speedway, NE 6/14
Reese Masiello-Delaware Intl. 6/9
Robbie Lewis-Portsmouth, OH 6/9
Chuck Schutz-Grandview, PA 6/9
Vic Lovejoy-Shelby County, IA 6/9
Furman Parton-Cleveland County, NC 6/8
Tad Pospisil-Boone County, NE 6/8
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 6/2
Robby Lewis-Portsmouth, OH 6/2
Danny Snyder-Grandview, PA 6/2
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 6/2
Furman Parton-Cleveland County, NC 6/1
Robbie Lewis-Portsmouth, OH 5/26
Rusty Schlenk-ALMS Mt. Pleasant, MI 5/25
Danny Snyder-Path Valley, PA 5/25
Furman Parton-Fastrack Cleveland County, NC 5/25
Robbie Lewis-Portsmouth, OH 5/19
Tom Dusen-Crystal Motor Speedway, MI 5/19
Chris Shannon-Brushcreek, OH 5/19
Freddie Carpenter-Ohio Valley, WV 5/19
Allen Kelly-Sumter, SC 5/19
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 5/19
Rusty Schlenk-Attica, OH 5/18
Steve Hendren-Cleveland County, NC 5/18
Al Zeitner-Crawford County, IA 5/18
Lou Egrie-Grandview Speedway, PA 5/12
Tad Pospisil-Boone County Raceway, NE 5/11
Mike Kellner-Grandview Speedway, PA 5/5
Jack Parker-Ventura Raceway, CA 5/5
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE 5/5
Tad Pospisil-Boone County, IA 5/4
Tad Pospisil-Riviera Raceway, NE 4/28
Danny Snyder-Grandview Speedway, PA 4/28
Tom Dusen-Crystal Motor Speedway, MI 4/28
Rusty Schlenk-ALMS Attica, OH 4/27
Jack Parker-Ventura Raceway, CA 4/21
Mike Kellner-Grandview Speedway, PA 4/21
Grant Adams-Trail-ways Speedway, PA 4/20
Kenny Harris-Suger Creek Raceway, GA 4/14
Steve Hendren-Clevland County, NC 4/6
Jase Kaser-McCool Juction, NE 4/1
Jase Kaser-McCool Juction, NE 3/31

lazerwinner.jpg
CHAMPIONS

Rusty Schlenk-UMP Eastern States
Grant Adams-Trailways/Lincoln, PA
Wes Hutchinson-Midway Speedway, OH
Chuch Schutz-Grandview Speedway, PA
Rusty Schlenk-Oakshade Speedway, OH
Jase Kaser-Junction Motor Speedway, NE
Jase Kaser-NASCAR Nebraska Sate Champ
Jack Parker-Ventura Raceway, CA
Tad Pospisil-Boone County Speedway, NE

Back To Top

__________________________________________________________________________

2011

WINNERS

Steve Hendren-Cleveland, NC 10/14
Sparky White-Delaware Int, DE 10/1
Rusty Schlenk-Kankakee, IL 9/30
Steve Hendren-Cleveland County, NC 9/30
Damon Kotke-County Line, NC 9/24
Jack Parker- California 9/24
Mike Kellner-Grandview, PA 9/24
Dan Snyder-Penn Can, PA 9/16
Steve Hendren-Cleveland County, NC 9/16
Kory Fleming-Grandview, PA 9/10
Bill Leighton Jr.-I-80 SLMR, NE 9/4
Chris Rhodes-Thunder Valley, PA 9/3
Rusty Schlenk-Kankakee, IL 9/2
Steve Hendren-Cleveland County, NC 9/2
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 8/27
Dan Snyder-Penn Cam, PA 8/26
Kyle Merkel-Pathvalley, PA 8/26
Tad Pospisal-Boone County, NE 8/26
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 8/20
Chris Rhodes-Thunder Valley, PA 8/20
Randy Stoudt-Grandview, PA 8/20
Damon Kotke-County Line, NC 8/20
Quinn Sutherland-Black Rock, NY 8/19
Rusty Schlenk-Kankakee, IL 8/19
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 8/13
Steve Hendren-Cleveland County, NC 8/12
Rusty Schlenk-Attica, OH 8/5
Chris Rhodes-Thunder Valley, PA 7/30
Chuck Schutz-Grandview, PA 7/30
Dan Snyder-Pencan, PA 7/29
Tad Pospisal-Boone County, NE 7/29
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 7/23
Chuck Schutz-Grandview, PA 7/23
Tad Pospisal-Boone County, NE 7/22
Phil Potts-Brighton, Ontario 7/16
Chris Rhodes-Thunder Valley, PA 7/16
Tad Pospisal-Boone County, NE 7/15
Bill Leighton Jr-McCool Junction SLMR, NE 7/10
Dan Snyder-Grandview, PA 7/9
Damon Kotke-County Line, NC 7/9
Tad Pospisal-Boone County, NE 7/8
Kyle Hardy-Winchester, VA 7/2
Richard Jarvis-US-13, DE 7/2
Phil Potts-Brighton, Ont. 7/2
Al Zeitner, Shelby County, IA 7/2
Tad Pospisal-Boone County, NE 7/1
Rusty Schlenk, Kankakee, IL 7/1
Richard Jarvis-US-13, DE 6/25
Robby Emory-US-13, DE 6/25
Randy Christine-Susky, PA 6/25
Chuck Schutz-Grandview, PA 6/25
Damon Kotke-County Line, NC 6/25
Eric Moore-Hummingbird, PA 6/25
Kyle Hardy-Potomac, MD 6/24
Randy Stoudt-Grandview, PA 6/18
Chris Looney-Eastside, VA 6/18
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 6/18
Grant Adams-Williams Grove, PA 6/18
Rusty Schlenk-Kankakee, IL 6/17
Steve Hendren-Cleveland Co., NC 6/17
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 6/11
Tad Pospisal-Wagner, SD 6/4
Grant Adams-Bedford, PA 6/3
Al Zeitner-Shelby County, IA 5/28
Kyle Merkel-Thunder Valley, PA 5/28
Chuck Schutz-Grandveiw, PA 5/28
Randy Christine-Susky., PA 5/28
Rusty Schlenk-Mt. Pleasant, MI 5/27
Doug Drown-Hill Top, OH 5/21
Rusty Schlenk-Oakshade, OH 5/21
Steve Hendren-Cleveland County, NC 5/20
Grant Andams-Susquehana Speedway, PA 5/14
Qunn Sutherland-Dundee, NY 5/13
Tad Pospisal-Junction Motor Speedway, NE 5/7
Richard Jarvis-Delware Intl., DE 5/7
Bryan Bernheisel-Clinton County, PA 5/6
Steve Hendren-Cleveland County, NC 5/6
Rusty Schlenk-Attica, OH 5/6
Randy Stoudt-Grandview, PA 4/30
Rusty Schlenk-I-96, MI 4/30
Damon Kotke-County Line, NC 4/30
Dan Snyder-Grandview Speedway, PA 4/9
Richard Jarvis-Delware Intl., DE 4/9
Steve Hendren-Cleveland County, NC 4/8
Grant Adams-Lincoln Speedway, PA 4/2
Chuck Schutz-Grandview Speedway. PA 4/2
Steve Hendren-Antioch Speedway, NC 2/261

lazerwinner.jpg
CHAMPIONS

Bryan Bernheisel - Clinton County, PA
Rusty Schlenk - Oakshade, OH
Tad Pospisal - Boone County, NE
Chris Shannon - Brush Creek, OH
David Yandle - Carolina Speedway, NC
Steve Hendren - Cleveland County, NC
Chuck Schutz - Grandview, PA
Tyler Emory - Rookie of the year - Potomac, MD
Bryan Casey - Rookie of the year - All Stars

Back To Top

__________________________________________________________________________

2010

WINNERS

Kyle Berck-McCool Junction, NE 10/23
Steve Hendren-Clevlan County, NC 10/22
Steve Hendren-Cleveland County, NC 10/15
Steve Hendren-Cleveland County, NC 10/08
Damon Kotke-County Line, NC 10/02
Damon Kotke-Cleveland County, NC 10/01
Mike Kellner-Grandview, PA 9/25
Gerald Davis-Winchester, VA 9/25
Phil Potts-Brighton, Canada The Scorcher 40 9/25
Kris Looney-Eastside, VA 9/25
Damon Kotke-County Line, NC 9/18
Keith Barbara-Pittburgh, PA Pittsburger 33 9/17
Kyle Merkel- Natural Bridge, VA Steel Block Bandits 9/11
Randy Stoudt- Grandview, PA 9/11
Eric Moore-Hummingbird, PA 8/28
Mike Kellner-Grandview, PA 8/28
Gerald Davis-Winchester, VA 8/28
Doug Glessner-Thunder Valley, PA 8/28
Randy Christine-Susquehana, PA 8/28
Jon Painter-Eastside, PA 8/28
Dave Zona-Penn Can, PA 8/27
Gordy Button-Brewenton, NY 8/27
Steve Hendren-Cleveland Co., NC NDRA 8/27
Damon Kotke-County LIne, NC 8/21
Chris Looney- Eastside, PA 8/14
Damon Kotke- County Line, NC 8/14
Tom Duseon- Crystal, MI 8/14
Mike Anderson- Mercer, PA 8/07
Chad McClellan- Thunder Valley, PA 3 State Flyers 8/07
Mike Kellner- Grandview, PA 8/07
Kyle Berck- Junction Motor Speedway, NE SLMR 8/07
Kyle Berck- Boone City Raceway, NE SLMR 8/06
Kyle Berck- Butler Motor, NE SLMR 8/02
Tim Dowling- Putnam County, FL 8/01
Kyle Merkel- Grandview, PA Steel Block Bandits 7/31
Gordy Button- Brewerton, NY 7/30
Kyle Berck- I-80 Speedway, NE SLMR 7/25
Kyle Berck- McCool Junction, NE SLMR 7/24
Eric Moore- Hummingbird, PA 7/24
Chuck Schutz- Grandview, PA 7/24
David Seibers- Duck River, TN 7/24
Kyle Berck- Eagle Raceway, NE NCRA 7/23
Mike Kellner- Grandview, PA 7/17
Chris Rhodes- Thunder Valley, PA 7/17
Randy Christine- Susquehanna, PA 7/17
Kyle Berck- I-80, NE SLMR 7/11
Gordy Button- Fulton, NY 7/11
Tom Dusen- Crystal, MI 7/10
Kyle Berck- Shelby County, SLMR IA 7/10
Phil Potts- Brighton, Ontario 7/03
Doug Glessner- Thunder Valley, PA 7/03
Allen Brannon- Winchester, VA 7/03
Chuck Schutz- Grandview, PA Firecracker 40-5k win 7/03
Ryan Dauber- Kankakee, IL 7/02
Alan Fink- Brewerton, NY 7/02
Dave Zona- Penn Can, PA 7/02
Joe Warren- Delaware Intl. 6/19
Chuck Schutz- Grandview, PA 6/19
Doug Drown- Attica, OH 6/18
Steve Hendren- Frist Feature Cleveland County, NC 6/11
Steve Hendren- Second Feature Cleveland County, NC 6/11
Kyle Hardy- Potomac, MD 6/11
Albert Butcher- Willard, KY 6/05
Mike Kellner- Grandview, PA 6/05
Doug Drown- Midway, OH 6/04
Dave Zona- Penn Can, PA 6/04
Tom Dusen- Crystal, MI 5/29
Chuck Schutz- Grandview, PA 5/29
Tom Dusen- Crystal, MI 5/22
Albert Butcher- Willard, KY 5/22
Gerald Davis- Winchester, VA 5/15
Jim Bernheisel- Port Royal, PA 5/15
Doug Dodd- Wayne County, OH 5/15
Jake Jones- Susquehanna, PA 5/15
Eric Vent- Delaware Intl. 5/15
Gordy Button- Brewerton, NY 5/07
Quinn Sutherland- Black Rock, NY 5/07
Tad Pospisal- Wagner, SD 5/02
Doug Drown- Wayne County, OH 5/01
Jake Jones- Susquehanna, PA 5/01
Dan Snyder- Grandview, PA 5/01
Joe Warren- Delaware Intl. 5/01
Alan Fink- Brewerton, NY 4/30
Curt Tunillo- Penn Can, PA 4/30
Jim Fairbanks- Winston, MI 4/30
Dave Zona- Penn Can, PA 4/23
Steve Hendren- Cleveland Co., NC NDRA 4/23
Doug Drown- Attica, OH ALMS 4/16
Joe Warren- Delaware Intl. 4/10
Mike Kellner- Grandview, PA 4/3
Doug Drown- Hilltop, OH 4/3
Joe Warren- Georgetown, DE 4/3
Steve Hendren- Thunder Valley, NC 4/2
Skip O'neil- Devils Bowl, TX 3/27

lazerwinner.jpg
CHAMPIONS

Chad Jensen-Riviera Raceway, NE
Tom Dusen-Crystal Motor Seedway, MI
Kyle Berck- SLMR
David Yandle-Lancaster Speedway, SC
Steve Hendren-Cleveland County Speedway, NC
Damon Kotke-County Line, NC
Jase Kaser-NCRA Rookie of The Year
Teddy Omlor-I-96 Rookie of The Year

Back To Top